Додатоци во исхраната Производ ID: #3497


Масло од диво ориганоКоличина:

> На залиха и спремно за испорака!


Информација за производот:

Total Shares 1

+1 Tweet Share1 PinTotal Shares 1ОРИГАНО МАСЛОТО е 100% дестилат од диво оригано. Може да се употребува: ОРАЛНО: 3X1 капка да се капне на коцка шеќер,да се чува во уста да се растопи (вака делува и локално во усната шуплина) па да се голтне. Бројот на капки постепено се зголемува, но максималната доза е 12 […]

Total Shares 1

Опис на производ

Total Shares 1

ОРИГАНО МАСЛОТО е 100% дестилат од диво оригано. Може да се употребува:
ОРАЛНО: 3X1 капка да се капне на коцка шеќер,да се чува во уста да се растопи (вака делува и локално во усната шуплина) па да се голтне. Бројот на капки постепено се зголемува, но максималната доза е 12 капки дневно. Освен на коцка шеќер, може да се капне и во млеко или сок (со исклучок на сокот од лимон). Се препорачува да се користи 15-20 дена па да се направи пауза од 7-10 дена и доколку постои уште потреба пак може да се користи.
При појава на кандида во цревата како и Ешерихија коли во уринарниот тракт:Се раствара 1-4 капки во чаша со 100 мл. врела вода и силно да се промешува околу 1 минута. Да се излади на собна температура и да се пие по 1-2 голтки после јадење во период од 15-20 дена.
ЗА ИНХАЛАЦИЈА(при воспаление на синусите,бронхитис,ја разредува слузта во белите дробови,ги намалува спазмите во дишните патишта): 2-3 на ден се капнува 1-4 капки во 500 мл.топла вода,се промешува,и пареите кои не смеат да бидат многу топли се вдишуваат во тек на 5 минути,но да се внимава пареите да не доаѓаат во контакт со очите. Може и да се капне 1 капка на шамивче, и на тој начин да се вдишуваат пареите.
ЗАРАДИ ГОЛЕМАТА КОНЦЕНТРИРАНОСТ НА ОРИГАНО МАСЛОТО-НЕ СЕ КОРИСТИ ДИРЕКТНО-СЕКОГАШ РАЗРЕДЕНО.
Доколку се користи за габична инфекција на кожа, атлетско стапало, егзем, или за масажа-се меша со сончогледово, маслиново или кокосово масло во однос 1:4.
Дозирање кај деца:се препорачува кај деца над 3 години.Посебно се препорачува за зајакнување на имунитетот кај деца кои одат во градинка или на училиште.2-3 Пати дневно се капнува 1 капка во чаша сок од портокал или некој друг сок (да не биде лимонов) и да го испие.Сокот треба веднаш да се испие (да не се чува во уста).
При појава на првут-може да се капне 4 капки во 200мл. неутрален шампон и да се користи еднаш дневно.
ОРИГАНО ВОДА:за испирање на усната шуплина,јазикот и грлото,при воспаление на непцата- 2 до 3 пати дневно по 1 супена лажица да се прави гаргара и да се исплука, а доколку се работи за цревни паразити или дигестивни проблеми да се проголта.
ЗА МАСАЖА-ПРИ ЗАМОР-СЕ НАНЕСУВА ДИРЕКТНО НА КОЖА И СЕ МАСИРА МАКСИМУМ ДО 2 минути.
ОРИГАНО ЧАЈ-Како превенција од грип и настинка:1 кафена лажичка од чајот се попарува со 200мл. врела вода,се поклопува 1 мин. се процедува и се пие додека е топол чајот. Доколку се работи за посериозни инфекции оригано чајот се попарува со вода што врие,се поклопува и се остава да стои 5-10 мин и се пие. по потреба може да се додаде мед.
За елиминирање на Ешерихиа коли од уринарниот тракт се препорачуваат дневно 3-6 чаши со чај. Најдобри резултати се постигнуваат во комбинација со Оригано маслото.

Total Shares 1

Прегледи на производи

Сподели мислење


D-drops (30 мл)

D-drops (30 мл)

БЕШЕ 1,450MKD 1,168MKD

Liver Aid (100 таблети)

Liver Aid (100 таблети)

БЕШЕ 2,300MKD 1,990MKD

Iron Plus 100 tab. (100 таблети)

Iron Plus 100 tab. (100 таблети)

БЕШЕ 670MKD 529MKD

Full Spectrum (90 таблети)

Full Spectrum (90 таблети)

БЕШЕ 600MKD 550MKD

B-Complex Forte

B-Complex Forte

БЕШЕ 110MKD 95MKD

Bee Power(50 капсули)  Матичен млеч

Bee Power(50 капсули) Матичен млеч

БЕШЕ 630MKD 557MKD

Spirulina Max

Spirulina Max

БЕШЕ 780MKD 660MKD

Strong Bones - 100 капсули

Strong Bones - 100 капсули

БЕШЕ 780MKD 680MKD